Neraudātāju laikmets

Nemaz ne tik senā pagātnē vīriešos jau no dzimšanas tika ieaudzināts likums, ka raudāt ir slikti un nepareizi. Mūsdienās tas jau attiecas arī uz sievietēm. Vēl jo vairāk – mūsdienās sieviešu raudāšana vairs vienkārši netiek uztverta nopietni. Sievietes asaras mūsdienu pasaulē vienmēr būs neloģiskas, nepamatotas, nesaprotamas un bez jebkāda iemesla – nekas vairāk par neloģiskas, histēriskas emocionalitātes izpausmi, kas nav ņemama vērā.

Sievietes neapzināti tiek mudinātas vienkārši izslēgt jebkādu asaru mehānismu un audzēt biezāku ādu. Lai nebūtu nekādas ņerkstēšanas, čīkstēšanas, ņaudēšanas un bimbāšanas. Bet ”azbesta vecenes” nevienam arī nepatīk. Jo viņas vairs nav sievišķīgas.

Tad nu mums, daiļajam dzimumam mūsdienās ir ticis piešķirts gandrīz neizpildāms uzdevums – būt pēc iespējas sievišķīgākām azbesta vecenēm. Kas mācēs raudāt tikai par to, kam vīriešu uztverē ir loģisks pamatojums. Un vienīgais pamatojums, kas tiek ”ieskaitīts”, šķiet, ir ģimenes locekļa nāve. Jebkurš cits pamatojums neskaitās un ir raksturojams kā neloģiska, histēriska emocionalitātes izpausme, nekas vairāk.

Mēs esam neraudātāju civilizācija. Kurā jebkāda veida sāpes ir kas tāds, kas ne par kādu cenu nedrīkst tikt rādīts. Un šis likums attiecas kā uz vīriešiem tā mūsdienās jau arī uz sievietēm.

Un vēlāk mēs brīnāmies, kāpēc cilvēki noslēdzas. Kāpēc neizrāda. Kāpēc ir vēsi. Kāpēc starp cilvēkiem rodas plaisas. Dažbrīd nepārvaramas, kuru sekas ir neatgriezeniskas.
Tikai tāpēc, ka tajā brīdī, kad vajadzēja vienkārši aizvērties un ieklausīties, mēs nokauninājām par ņerkstēšanu nevietā.

Kaut lielākoties mēs pat nenojaušam (vai vienkārši nesaprotam) ne pusi no tā, kas citu nomāc. Citreiz pat nav jāzin. Citreiz ir vienkārši jāpasaka kāds laipns vārds, jāpasmaida…

Tears are the words from the heart that cannot be spoken

Mūsienās sāpe ir gaužām nestilīga lieta. Tomēr katru vakaru visā pasaulē samirkst neskaitāmi miljoni spilvenu…
Un visi izliekas neko nezinām. Un varbūt tā arī ir labāk.

Advertisements

Ir ko teikt? Atstāj savu komentāru!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s