Bodybuildings, sievietes tajā ”lauciņā” un nīdēji

Mūsdienās strauji par modes kliedzienu kļuvis kultūrisms un muskuļu audzēšana. Tas sāk kļūt arvien populārāk un sastopamāk. Arī es bieži uzduros kultūristu galerijām draugos vai citviet internetā, kā arī palasu komentārus. Tad nu te būs mans viedoklis gan nedaudz par pašu muskuļu audzēšanu, gan sievietēm, kas to dara, gan mans viedoklis par citu viedokļiem.

Viss ir labi un jauki, kamēr cilvēks gādā par savu formu, veselību. Viss ir forši arī, kamēr cilvēks dara to, kas viņam patīk. Tomēr arvien biežāk sastopos ar muskuļu audzētājiem, kas sevi vērtē augstāk par visiem pārējiem. Tāpat arī ar viņu atbalstītājiem un pakaļskrējējiem.

Šovakar pat, vienas meitenes-muskuļu audzētājas galerijā pie bildēm komentāri, tipiski tēmai, dalījās vairākās kategorijās:

1. Rešņi, kam skauž

2. Cilvēki, kas ”nekačājas”, tomēr ir normālās ”standarta” formās, bet, kam vienkārši neiet pie sirds tāds uzpumpēts izskats

3. Fanātiski kultūristi, kas uzskata, ka ir labāki par visiem pārējiem

4. Fanātiskie kultūristu atbalstītāji, kas ugunīgi aizstāv savus elkus

un vēl dažas citas kategorijas.

Tas, kas man bieži iespiežas acīs, ir apmēram šāds scenārijs, kādu kārtējo reizi lasīju šovakar: Meitene, nekačājas, bet ar normālu figūru, ne ta par daudz, ne ta par maz, viss savās vietās, vienkārši izteica atzinību par ieguldīto spēku un darbu, tomēr atklāti atzinās, ka viņas uztverē, sievietes ciskām nav jābūt uzkačātām platākām par gurniem, pleciem nav jābūt 2x platākiem par vidukli, rokas augšdelma apjomam nav jābūt gandrīz vienlīdzīgam ar vīrieša augšdelmu un sievietei gluži vienkārši neizskatās īsti pievilcīgi visas tās izspiedušās zilās vēnas. Savu viedokli viņa izteica ļoti pieklājīgā ”tonī”, vairākkārt uzsverot, ka tas ir tikai viņas personīgais viedoklis.

Tipiskais turpinājums – kvēlās atbalstītājas nabaga meitenei sāka pļūtīt uz galvas tekstus pēc tēmas, ka, ”lai jau tādas nobarojušās kuilenes sēž mājās uz savām 3 riepām un raud, ka vecis pat negrib viņai blakus gulēt, tikmēr lūk, šī, ”sportiskā” jaunkundze esot TOPĀ un tai komentētājai vienkārši skaužot’‘. Pati sportiste, savukārt, piebalsoja savām pakaļskrējējām ar grafiski attēlotiem smiekliem un ieteikumu savu viedokli paturēt pie sevis un apgalvojumu, ka ‘‘jebkurš vīrietis labprātāk atradīsies blakus viņas trenētajam augumam, nekā tādai resnulei, kam vēders karājas pār jostu’‘.

Apskatīju tās meitenes profilu un nācās secināt, ka viņai nu par savu figūru galīgi nav par ko uztraukties.  Kur viņas tur saskatīja ”resnuli ar trīs riepām”, nav ne jausmas.

Lūk, šeit jau sākas tas pilnīgais ”marasms”, kas novērojams lielai daļai šādu ”trenēto augumu”. Ļoti spilgti izpaužas ”sportistu” uzskats par to, ka cilvēki dalās tikai un vienīgi divās daļās – bodibilderi un ”resnie, ļumīgie, slinkie salašņas”. My point is… Audzē muskuļus, trenējies, daries, ņemies, tas viss ir forši, apsveicami un (normas robežās) izskatās ļoti pievilcīgi. Tomēr paturiet prātā, ka LABĀKUS vai SKAISTĀKUS par visiem pārējiem tas jūs nepadara! Katram cilvēkam skaistums asociējas ar kaut ko citu un nevienam, neatkarīgi no auguma formām, NAV TIESĪBU mēģināt citiem likt justies slikti, vienalga, apzināti vai neapzināti. Priekš tam mums dotas smadzenes, lai padomātu, vai mēs kādu ar saviem vārdiem vai attieksmi nesāpināsim, nevis ”paljci verom” bļaut, ka ”man pofig, ko citi domā”. Nedzīvojam mēs kā vilki mežā, bet visi vienā sabierībā, tāpēc jāiemācās sadzīvot, pēc iespējas mazāk nodarot citiem pāri. Neviens no mums nav pasaules naba.

Starp citu, arī starp džekiem novērojams tieši tas pats – bodibilderi mēdz pat publiski izteikties, ka jebkura meitene labāk izvēlēsies tādu trenētu kā viņš, nekā kādu no ”pelēkās masas”. Nu vai ziniet 😀 Es, un starp citu, tādu kā es, ir DAUDZ, jums par nelaimi, kas labprātāk izvēlēsies vienkāršu, izskatīgu puisi, vienkārši tāpēc, ka mums viņš patīk, nevis džeku, kuram nav iespējams rokas aplikt apkārt un, kurš sastāv vairāk no kunkuļiem, burbuļiem un vēl visādiem veidojumiem, nekā normālām ķermeņa daļām. Kāpēc izklausās, ka esmu naidīgi noskaņota? Nav jau tik traki. Ne jau par visiem es tā saku. Tik par tiem, kas uzskata, ka pasaule griežas ap viņiem un muskuļi padara par ”īstu veci” 🙂

Protams, arī mums, meitenēm, patīk skaisti puišu augumi, nu normāli tak, vai ne? Bet arī mums gaumes atšķiras. Un, variet būt droši, tās meitenes, kuru puiši nav nokačāti muskuļu kalni, bet mēs viņus tāpat mīlam tieši tādus, kādi viņi ir, aizvainos kāds nokačātais, reakcija būs sagaidāma tieši šāda. Bez tam – ar šādu attieksmi jūs kaitējat visam savam ”arodam” kopumā, jo par kultūristiem un ”kačokiem” vienkārši veidojas tāds negatīvs priekšstats – kā par iedomīgiem, uzpūtīgiem gailēniem, kam interesē tik vien kā sabozt spalvas laktas galā un pēc iespējas skaļāk kladzināt. Ne vienmēr tā ir, tomēr daudzi no jums rada tieši šādu priekšstatu, tāpēc, ir stingri jāpiedomā pie tā, kā jūs sevi pasniedzat, ja gribat iedvesmot tautu 😉

Ļoti bieži lasu tekstus no sērijas ”mēs darām (kačājamies), bet jūs, pārējie, tikai gudri muldat un turpinat resnēt”. Mīļie cilvēki, es saprotu, ka jūsu nodarbe prasa sasodīti daudz laika, spēka, līdzekļu un apņēmības. Tomēr uz pasaules ir arī sasodīti daudz citu nodarbju, no kurām, savukārt, jūs nejēdzat pilnīgi neko, toties kuras, kāds nenokačājies cilvēciņš dara perfekti, ar pilnu atdevi, ieliekot tajā milzum daudz pūļu un darba. Skaists augums ir laba lieta, skaista lieta. Tomēr tā iedomība, augstprātība un uzpūtība ir vienkārši briesmīga lieta. Tiek sāpināti un aizskarti ļoti daudzi cilvēki. Un negatīvajai enerģijai, kas tiek sūtīta citiem, ir pārāk liela tendence atgriezties pie tās radītāja, to arī derētu paturēt prātā.

Tas nu būtu tik daudz par to uzpūtību. Tagad nedaudz mans viedoklis par pašu muskuļu ”kačāšanu” kā tādu. Mans un tikai mans personīgais viedoklis, kuru es nebūt nesaucu par objektīvu vai vienīgo pareizo, ir tāds, ka sievietes gurniem ir jābūt šaurākiem par ciskām, vienalga vai ciskas resnas no taukiem vai sakačātiem muskuļiem. Mans uzskats ir tāds, ka sievietes vēderiņš ir simpātisks gluds un plakans, bet ne ar pārspīlētu sešpaku. Mans uzskats ir arī tāds, ka sievietes pleciem un rokām ir jābūt slaidām un smalkām, nevis kunkuļainām no pārpumpētiem muskuļiem tā, ka pleci paliek 3x platāki par vidukli. Un neviens mani nepiespiedīs domāt, ka sievietei piestāv izspiedušās, zilas vēnas pār augumu. Un tas ir tikai mans viedoklis! Man nekad nav bijis perfekts augumus un nezinu, vai man tāds kādreiz būs. Tomēr skumji ir tas, ka ir tādi ”kačaki”, kas ”nekačātos” cilvēkus met visus vienā maisā – ”nav muskuļu, tātad slinki, un automātiski sliktāki kā mēs”.

Došu nelielu hintu – pasaulē pastāv ne tikai slinkums, bet arī

1. viedokļi, kas atšķiras no jūsējā (ne visiem patīk kunkuļaini, bumbuļaini augumi, lai cik pārsteidzoši tas jums liktos),

2. uz pasaules pastāv arī sirds, vielmaiņas, nieru u.c. slimības (no kurām visas trīs esmu izslimojusi es, tāpēc par tādu nokačātu augumu, ļoti iespējams, varu aizmirst uz visu mūžu),

3. cilvēki, kas jums pamatīgi ”ieliek kloķi” daudzās citās jomās. Muskuļi neizceļas ar to lielāko lietderības koeficientu. Un tādu, ticiet man, ir ļoti daudz. Man, piemēram, bez problēmām varu atzīt, ir riepa, bet es spēlēju klavieres tik skaisti, cik 99% kultūristu, ne sapņos nerādītos mācēt 🙂 Viņi teiktu: ”Priekš kam mums klavieres?”, tāpat kā es saku: ”Priekš kam man pārkačātu vīrieti?” 😉

Tieši tāpat, kā kultūristi saka: ”Beidziet braukt mums augumā, labāk paši sāciet trenēties. Lai gan nē – jūs jau to nedarīsiet, jo esat par slinku”, tāpat arī citi varētu teikt: ”Beidziet pumpēt muskuļus un iemācīties vismaz pareizi rakstīt kaut tajā pašā savā mātes valodā, nemaz nerunāsim par citām valodām.”, vai es varētu teikt: ”Labāk iemācieties spēlet kādu mūzikas instrumentu. Lai gan nē, jūs to nedarīsiet, jo vienkārši esat par slinku”.

Patiesībā, es nebūtu par slinku, lai sāktu nodarboties ar bodybildingu, tāpat kā viņi nebūtu par slinku, lai mācītos spēlēt klavieres. Vienkārši mēs to negribam! Mums to nevajag!

You see? Katram savas stiprās un vājās puses, savas intereses un vēlmes.

Tie, kuru vienīgā problēma tiešām ir slinkums, ieteiktu vienkārši aizvērt mutes un nekritizēt tos, kam nav slinkums trenēties. Tiem, kas trenējas un uzskata, ka ir labāki par visiem pārējiem, ieteiktu aizvērt mutes un turpināt domāt par saviem augumiem, nevis uztraukties par to, cik nu kurš cits ir apaļš.

Nenostājos nevienā pusē, ne apaļīgo cilvēku, ne ”kačoku” pusē.

Toties es nostājos elementāras cilvēcības, pieklājības un iecietības pusē! Un es jebkurā gadījumā būšu to pusē, kas ciena citus, nevis to pusē, kas cenšas citus aizvainot, vienalga vai par to, ka viņi resni, vai par to, ka pārāk satrenējušies.

Te jums daži uzskates piemēri, lai labāk saprastu manu viedokli par to, kas, man personīgi, šķiet, simpātiski, kas, savukārt, atbaidoši.

Simpātiski

Atbaidoši

Simpātiski

Atbaidoši

Simpātiski

Atbaidoši

Simpātiski

Atbaidoši

Simpātiski

Atbaidoši

Simpātiski

Atbaidoši

Got the point? 🙂

Arlabunakti! 🙂

Advertisements

2 thoughts on “Bodybuildings, sievietes tajā ”lauciņā” un nīdēji

Ir ko teikt? Atstāj savu komentāru!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s