Favourite tracks – ”Bon Iver – I can`t make you love me”

Es gan parasti radio neklausos, bet vakar vakarā, taisot savu iepriekšējo rakstu par vasaras check-list, kaut kā ienāca prātā ieslēgt interneta radio. Kut kādā veidā nonācu līdz ”Radio 101”, jeb kā daudzi, tostarp arī es, to sauc par ”Radio LOL” 😀 Un tieši tajā brīdī sāka skanēt dziesma, kuru ļoti sen nebiju nekur dzirdējusi, bet kura man joprojām ir ļoti mīļa.

Bon Iver – 2007. gadā radies Amerikāņu ”folkbends”, kura dibinātājs ir indie dziedātājs un komponists Justin Vernon. 2012. gada Grammy awards Bon Iver ieguva balvu nominācijā ”Labākais jaunais mākslinieks” un ”Labākais alternatīvās mūzikas albums”.

Līdz šim grupai iznākuši 2 albumi – ”For Emma, Forever Ago” (2008) un ”Bon Iver” (2007).  Indie mūzikas mīļotāji var ”iečekot”, Bon Iver ir vēl citi labi gabali 🙂

Šī ir 1991. gadā izdotas dziesmas kaverversija. Oriģinālo versiju sarakstījuši Maiks Reids un Allens Šemblins, to iedziedāja dziedātāja vārdā Bonija Raita. 1991. gadā tā bija ļoti populāra dziesma, ”Rolling Stone” žurnāls šo dziesmu ierindojis 339. vietā sarakstā ”500 visu laiku labākās dziesmas”. ”Mojo” žurnāls, savukārt, šo skaņdarbu novērtējis augstāk un savā ”100 visu laiku labāko dziesmu” sarakstā tai atvēlējis 8. vietu! Jāsaka, pelnīti.

Kāpēc šī dziesma tapa?

Tie bija vēl tie vecie, labie laiki, kad man bija 1 gadiņš un dziesmas, atšķirībā no mūsdienām, vēl tapa ar kaut kādu jēgu, iemeslu un tajās pat kaut kas tika pateikts! 😀

Ideja šīs dziesmas tapšanai pie viena no komponistiem – Maika Reida nonāca, kad viņš izlasīja rakstu avīzē par to, ka kāds vīrietis ir arestēts par to, ka piedzērās un šāva uz savas draudzenes mašīnu. Tiesnesis esot viņam jautājis vai viņš kaut ko no tā ir iemācījies, uz ko vīrietis atbildējis: ”Es iemācījos to, ka tu nevari piespiest sievieti tevi mīlēt, ja viņa vienkārši nemīl un viss” (”You can`t make her love you, if she doesn`t”).

Skatāmies, klausāmies un priecājamies! 🙂

BON IVER – I CAN`T MAKE YOU LOVE ME (kaverversija)

BONNIE RAITT – I CAN`T MAKE YOU LOVE ME (oriģināls)

Advertisements

Ir ko teikt? Atstāj savu komentāru!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s