Favourite tracks – ”Rolling stones – Wild horses”

Šodien uzdūros kādam ļoti vecam, bet lieliskam gabalam, divām tā versijām un atlikušo dienu lidinos pa mākoņiem ar šo fantastisko mūziku. Dāmas un kungi – The Rolling Stones & The Sundays – Wild horses!

The Rolling Stones – Wild horses – oriģinālā versija

Mika Džegera un Kīta Ričardsa sarakstītā dziesma no grupas ”The Rolling Stones” 1971. gada albuma ”Sticky Fingers”. Mēdz runāt, ka dziesma esot bijusi veltīta Mariannai – Džegera draudzenei, ar ko 60. gadu beigās Džegeram bija romantiskas attiecības, tomēr viņš pats saka, ka tā tomēr nav taisnība, bet viņš atzīst, ka šajā dziesmā ielicis pamatīgi daudz no sevis.

Šis oriģināls ir viena, vismaz manuprāt, ir viena no vislabākajām The Rolling Stones dziesmām. Šī ir arī apbrīnojami populāra ”kaverdziesma”, ko pārdziedājuši neskaitāmi daudz mākslinieku.

1995. gadā The Rolling Stones vēlreiz pārdziedāja šo dziesmu, iekļaujot to savā albumā ”Stripped”.

Video – ”The Rolling Stones – Wild horses” dzīvajā. 1995. gads.

The Sundays – Wild horses – kaverversija

The Sundays – angļu alternatīvā roka grupa, kas izveidojās 80. gadu beigās un 90.tajos izlaida 3 albumus.

Savā 1992. gada albumā ”Blind” grupa iekļāva arī ”Wild horses” kaverversiju, kura tika izmantota vairākos seriālos un filmās, tajā skaitā – manā mīļākajā bērnības seriālā ”Bafija pret vampīriem”. Tie, kas skatījās un juta līdzi, noteikti atcerēsies 3. sezonas vienu no pēdējām epizodēm ”The Prom”, jeb izlaiduma balli un sapratīs, kāpēc klausoties šo dziesmu, tā uzsit ļoti nostaļģiskas un mīļas atmiņas par bērnību 🙂

Personīgi man The Sundays kaverversija patīk daudz labāk. Solistes balss ir vienkārši fantastiska, piedodot dziesmai kaut kādu neizskaidrojamu dzirksteli. Un ģitāru pavadījums – vienkārši ideāls.

Skatāmies, klausāmies un izbaudām – labi, ka mums vēl ir saglabājusies, piemēram, šāda 90. gadu fantastiskā dziesma, ar ko glābties, kad smadzenes pūdēt sāk Pitbull, Rebecca Black un Okartes skatuve.

Varat izvēlēties paši – skatīties The Sundays oriģinālo dziesmas video, vai Bafijas bijušie/esošie fani – kaut kas priekš mīļām atmiņām, kad vēl nebija spīguļojošā Edvarda un vājās, tizlās Bellas, bet bija stiprā un varonīgā Bafija un vampīrs Enģelis, kurš ne tikai nespīdēja saulē, bet attiecīgos momentos spēja kļūt par īstu dēmonu. Bijušie un joprojām esošie fani noteikti atcerēsies, kāpēc Bafijas un Eņģeļa deja tajā izlaidumā bija tik nozīmīga… 🙂

Ir ko teikt? Atstāj savu komentāru!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s