Etrusku akvedukts

Ciao! 🙂

Šodien ārā ir +15 grādi, tāpat kā vakar, kad devāmies pastaigā uz netālo dabas parku, kurā atrodams Etrusku Akvedukts. Par to arī gribēju jums pastāstīt šajā nelielajā aprakstā 🙂

Kas bija Etruski?

Neesmu nekāda lielā vēsturniece, bet, cik nu atceros, tad Etruski bija pirmie vai vieni no pirmajiem Itālijas iedzīvotājiem. Viņus piemin, runājot par Romas pirmsākumiem. Etruski bija ļoti inovatīva un strādīga tauta. Arheoloģiskie izrakumi stāsta, ka Etrusku apmetnes sākušas izplatīties ap 9.gs. p.m.ē.

(Vairāk par etruskiem vari izlasīt spiežot šeit.)

Kas ir Akvedukts?

Akvedukts ir mākslīgs kanāls, kas veidots, lai novadītu ūdeni no vienas vietas uz otru Romas akvedukti kopā veido 500km garu ūdensapgādes sistēmu! Liela daļa no tiem ir pazemes tuneļi, bet lai saglabātu nepieciešamo slīpumu, šķērsojot upes vai aizas, tur, kur nebija iespējami pazemes tuneļi, tika celti viadukti.

(Vairāk par Romas akveduktiem vari izlasīt spiežot šeit.)

Vakar apskatītais ”Selvotta” akvedukts

Akvedukts, ko apskatījām vakar, atrodas Veio/Selvottas dabas parkā. Veio bija nozīmīgākā un bagātākā Etrusku pilsēta, kas atrodas tieši pie Romas, un par kuru vairāk vari izlasīt spiežot šeit.

Atrodam eju un, protams, nevar taču noturēties – lienam iekšā! 🙂

Šis akvedukts ar rokām kalts akmenī pirms mūsu ēras un par spīti tam, joprojām strādā kā nākas 🙂 Tā garums ir apmēram 5km.

Bildēs var redzēt, kādu postu akmenim nodara ūdens – kanāls, par kuru plūst ūdens kļūst arvien dziļāks un dziļāks. Iebāzām koku, lai noskaidrotu, cik tas dziļš un sanāca apmēram metrs. Ņemot vērā, ka agrāk ”grīda” bija vienā līmenī, tad atlika vien nobrīnīties kā ūdens spēj ”izgrauzt” akmenī sev ceļu.

Kā arī bildē redzams, līdz virszemei veda arī kalti caurumi, kas lietus un kūstoša sniega ūdenim ļāva nonākt akvedukta kopējā straumē, lai papildinātu ūdens krājumus. Pie nelielā, apmēram 4m augstā ūdenskritumiņa ir izveidots mākslīgais ezeriņš, kas kalpoja kā ūdenskrātuve.

Viss Veio parks vispār ir kaut kas fantastisks. Ideāla vieta mierīgai pastaigai dabā. Var sastapt arī visdažādākos zvērus un zvēriņus 🙂

Pēc lielās kāpelēšanas un rāpšanās gumijas zābakos, biju bez kājām, tomēr sajūta – fantastiska! Brīvdienas vispār visā visumā bija superīgas! Tuvākajā laikā uzrakstīšu arī kaut ko par Treviņjāno pilsētu un to, kā kāpām kalnā, lai ieraudzītu vienu no fantastiskākajiem skatiem, kādus mūžā esmu redzējusi 🙂

Vakar un šodien gaisa temperatūra sasniedza jau +15 grādus, naktīs jau vairs nenoslīd pat līdz nullei, tā kā – šķiet, pavasaris tiešām ir sācies! 🙂

Bet pagaidām – jauku jums visiem dienu un uz tikšanos atkal drīzumā! 🙂

Advertisements

Ir ko teikt? Atstāj savu komentāru!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s